Súkromná zubná ambulancia DENTIM v Púchove

Nájdete nás na adrese:
T. Vansovej 1699/69, 020 01 Púchov

1. poschodie budovy Lekáreň Pri Nástupišti. Vchod do ordinácie je zboku budovy.
Sob - Ned: Zatvorené
+421 948 033 488
info@dentim.eu

Protetická stomatológia

Zuby tvoria celok nazývaný chrup. Strata každého zuba spôsobuje narušenie tohto celku či už z funkčného alebo estetického hľadiska. Úlohou protetického ošetrenia je náhrada stratených zubov.

Pri rekonštrukci chrupu používame rôzne typy ošetrení, ktoré sa rozdeľujú podľa toho ake veľké množstvo zuba treba nahradiť. Cieľom ošetrenia je funkčne, tvarovo a esteticky imitovať vlastný chrup.

Inlay/onlay/overlay – náhrada časti zuba, ktorá sa zhotovuje mimo úst pacienta. Indikuje sa ak je zachované dostatočne množstvo tvrdých zubných tkanív. Veľmi často sa tento typ náhrady používa na endodonticky ošetrené zuby, kde pri ošetrení bežnou plombou hrozí zlomenie zuba. Môžu by vyhotovné z kompozitného alebo kerammického materiálu.

Korunka ak je deštrukcia zuba príliš veľká zhotovoju sa korunka, ktorá pokrýva obrúsený zub a doplňuje jeho anatomicky tvar. Korunka može byť kovokeramická, kedy vnútroná časť je tvorená kovom a povrch je keramický. Ďaľšiou možnosťou je celokeramická korunka, ktorá je estetickejšia. Voľba materiálu záleží od toho či sa bude ošetrovať jeden zub alebo viacero a či korunka bude súčasťou mostíka, taktiež na tom či sa bude nahrádzať niektorý z predných zubov. Ďalším typom je živicová korunka , ktorá sa používa ako provizórium na čas zhotovenia definitívnej náhrady.

Mostíksa indikuje pri strate jedného alebo viacerých zubov. Nahradiť takto startené zuby je dôležité nielen z estetického a funkčného hľadiska, ale taktiež po starte zuba dochádza k putovaniu okolných zubov do vzniknutej medezry a zuby v protiľahlej čelusti hľadajú oporu, vychyľujú sa a povystúpajú. Mostík sa skladá z medzičlena, ktorý nahrádza chýbajúci zub a koruniek, ktoré poskytujú fixáciu konštrukcie k pilierovým zubom. Pilierové zuby z hľadiska chýbajúceho suseda musia znášať väčšiu  žuvaciu záťaž a až po doslednom zhotení stavu je možne povedať či bude stačiť obrúsiť len jeden zub na každej starne alebo bude nutné obrúsiť zubov viac.

Snímateľé náhrady – indikujeme v prípadoch, kde nie je možné zhotoviť fixnú náhradu. Náhrada môže byť celková, kde sa nahradzujú všetky zuby v čelusťi alebo čiastočná, kde sú niektoré zuby zachované a pomáhajú nám náhradu mechanicky podporiť.

Protetické ošetrenie má za cieľ obnoviť počiatočné okluzálne stavy po strate zubov alebo po masívnom poškodení. Protetické náhrady sa používajú na obnovu zubov.

Ponúkame:

  • celokeramické korunky a dyhy
  • porcelánové korunky a mosty na báze zirkónia, zlata, titánu alebo ušľachtilej ocele
  • akrylové korunky a mosty ako dočasné náhrady
  • porcelánové korunky na implantátoch
  • dyhy bez brúsenia
  • celokeramické výplne (inlay, onlay, overlay)
  • rámové protézy so západkami, západkami, ďalekohľadmi
  • protézy na implantátoch
  • čiastočné a celkové akrylové protézy

Naše ďalšie služby

V našej zubnej ordinácii poskytujeme služby v mnohých oblastiach stomatológie, od konzervatívnej stomatológie , cez parodontológiu až po zubnú chirurgiu a protetiku

Úlohou záchovnej stomatológie je zachovať zuby živé a zdravé.

Správna dentálna hygiena je základ pre zdravé zuby. Čistý zub sa nekazí, ani nevypadne.

Zdravý dočasný chrup je najlepší základ pre trvalé zúbky.

Ošetrenia sa vykonávajú pomocou mikroskopu a lupoviek, čo zaručuje najvyššiu presnosť a účinnosť liečby.

Ošetrovanie koreňových kanálikov pomocou najmodernejších technológii.

Zuby tvoria celok nazývaný chrup. Úlohou protetického ošetrenia je náhrada stratených zubov.